Mokymosi laboratorija

Skaitmeninė transformacija į aukštos kokybės nuotolinį mokymą

Mokymosi laboratorija “Skaitmeninė transformacija” į aukštos kokybės nuotolinį mokymą yra skirta suaugusiųjų švietėjams-praktikams, suaugusiųjų švietimo organizacijų vadovams ir darbuotojams. Jos tikslas – suteikti suaugusiųjų švietėjams ir suaugusiųjų švietimo organizacijoms galimybes mokytis veiksmingai įgyvendinti besimokančiųjų poreikius atitinkančią skaitmeninę transformaciją.

Mokymosi laboratoriją sudaro keturios dalys:

  1. El. priemonių rinkinys „Skaitmeninės transformacijos iš tradicinio į nuotolinį įtraukųjį mokymą suaugusiųjų švietimo organizacijose kokybės užtikrinimas”, ugdyti suaugusiųjų švietimo organizacijų ir jų švietimo darbuotojų gebėjimus įgyvendinti skaitmeninę transformaciją, kad būtų užtikrintas aukštos kokybės nuotolinis įtraukus mokymas, atitinkantis besimokančiųjų poreikius.

Šį el.priemonių rinkinį sudaro:

  • įžanga, pristatanti el. priemonių rinkinį, paaiškinanti poreikį tobulinti suaugusiųjų švietimo organizacijų nuotolinį mokymąsi ir pabrėžianti akivaizdų skaitmeninės transformacijos poreikį;
  • detalios strateginės rekomendacijos, kaip parengti skaitmeninės transformacijos planus suaugusiųjų švietimo organizacijoje, atvejo analizės – skaitmeninės transformacijos planų skirtingų tipų suaugusiųjų švietimo organizacijose pavyzdžiai, klausimynas skaitmeninimo situacijos suaugusiųjų švietimo organizacijoje analizei;
  • parengto nuotolinio mokymo kurso kokybės vertinimo metodika, patarianti suaugusiųjų švietimo organizacijų vadovams ir darbuotojams kaip įvertinti sukurto (arba įsigyto) nuotolinio mokymo kurso kokybę prieš pateikiant jį suaugusiems besimokantiesiems;
  • Stebėsenos metodika, skirta įvertinti nuotolinio mokymo kurso veiksmingumą, patarianti suaugusiųjų švietimo organizacijų vadovams ir darbuotojams kaip įtraukti suaugusiuosius besimokančiuosius į nuotolinio mokymo, kuriuose jie dalyvavo, organizavimo ir pateikimo kokybės stebėseną ir vertinimą.
  1. Vertinimo testas, skirtas įvertinti suaugusiųjų švietėjų skaitmeninę kompetenciją skaitmeninei transformacijai, suteikiantis galimybę gauti mikrokredencialą “Skaitmeninis transformatorius”. Testas turi būti atliktas atviro nuotolinio kurso (žiūr. 3 punktą) pradžioje ir pabaigoje, taip įvertinant kurso metu įgytas žinias ir patobulintą kompetenciją bei gebėjimus.
  2. Atviras nuotolinio mokymo kursas “Suaugusiųjų švietėjų skaitmeninės kompetencijos pedagoginei veiklai ugdymas įgyvendinant skaitmeninę transformaciją į aukštos kokybės įtraukius nuotolinius mokymus”, kurį sudaro įžanginis vaizdo įrašas ir 6 nuotolinio mokymosi moduliai:
  • Suaugusiųjų švietėjų skaitmeninės kompetencijos pasirinkti skaitmeninius išteklius įtraukiajam nuotoliniui mokymui ugdymas.
  • Suaugusiųjų švietėjų skaitmeninės kompetencijos planuoti ir organizuoti skaitmeninį mokymąsi ugdymas.
  • Suaugusiųjų švietėjų kompetencijos naudoti skaitmenines technologijas vertinimo strategijoms ugdymas.
  • Skaitmeninės kompetencijos motyvuoti ir įtraukti besimokančiuosius naudotis skaitmeniniu švietimu ugdymas.
  • Transformuotos skaitmeninės klasės „Lyčių lygybė darbo rinkoje“ gero pavyzdžio, skirto praktiškai pritaikyti skaitmeninę kompetenciją vedant konkretaus dalyko nuotolinius mokymus suaugusiems besimokantiesiems, pristatymas.
  • Skaitmeninės transformacijos kokybės užtikrinimo procedūrų pristatymas.
  1. Gidas suaugusiųjų švietimo organizacijos vadovaujančiam personalui “Kaip naudotis mokymosi laboratorija įgyvendinant  skaitmeninę transformaciją į aukštos kokybės nuotolinį mokymą”, kuriame pateikiamos rekomendacijos, kaip integruoti mokymosi laboratoriją į suaugusiųjų švietimo organizacijos švietimo strategiją.

Mokymosi laboratorija patalpinta Moodle mokymosi platformoje kaip atviras švietimo išteklius ir yra atvirai prieinama užsiregistravus e. mokymosi platformoje (žr. nuorodą žemiau).

Suaugusiųjų švietėjai gali naudotis vertinimo priemone, kad pasitikrintų savo turimą skaitmeninę kompetenciją pedagoginei veiklai, nesiregistruodami į atvirą nuotolinio mokymo kursą (žr. nuorodą žemiau). Tačiau, norėdami gauti mikrokredencialą, suaugusiųjų švietėjai turi užsiregistruoti e. mokymosi platformoje, baigti Atvirą nuotolinio mokymo kursą ir tada įsivertinti savo skaitmeninę kompetenciją pedagoginei veiklai.